I’m alive…

… my laptop’s not.

http://youtu.be/3Qpz9OuCqik 

paita ja farkut saatu

Hei. Olen tosi pahoillani. Kiirastorstai, jolloin lupasin arpoa Henri Lloydin mekkovoittajat on mennyt ja niin on melkein koko pääsiäinen muutenkin. Eikä mitään oo kuulunut.

Mutta voin kyllä vakuuttaa nauttineeni elämästä, jos se yhtään lohduttaa. Ihan joka hetkestä. Käynyt jopa Tallinnassa nuuhkimassa kevätilmaa. Miettimässä elämää.

Niin ja olen taas rikkonut mun läppärini. Siksi tällainen hiljaisuus. Kun vihdoin kaikkien juhlien ja seikkailujen jälkeen olisi ollut aikaa blogata, ei tietokone toiminutkaan. Mulla nää koneet kestää aina jonkun puoli vuotta ja sit niille vaan käy jotain, joko putoaa lattialle tai pimenee -lieneekö käyttäjässä vika, huoh. Olen sen verran sentään viisastunut että nykyisellä koneella on täysi takuu; itseaiheutettu vika tai ei. Kunhan vaan kaupat ja korjaamot aukeaisivat.

Ja hei, jos yhtään lohduttaa, olette myös saaneet paljon lisäaikaa arvontaan! 🙂 Ja mikä parasta, saan lohdutukseksi arpoa KOLME voittajaa, wohoo! Eli vielä voitte kommentoida, julkaisen voittajat seuraavassa postauksessa, jos nyt saan oman koneeni kuntoon huomenna… Sorry.

Halusin vain sanoa, että elossa ollaan. 🙂

Nyt hipsin terassille neulomaan teepparissa, ei hullumpaa! 😛

Viime päivinä on jostain syystä kuuntelussa ollut paljon Boro Boro, laitetaan se vielä… Vähän Bollywoodia pääsiäisen päätteeksi. 😀

550 vastausta artikkeliin “I’m alive…

  1. Aivan huikeet farkut!! Täytyykin tutustua merkkiin, kunhan tämä keskivartalon repsikka ulostautuu 🙂 Ja arvonnassa mukana ollaan, kokoa L olisi mekko sopiva.
    -Miia
     
     
     

    Tykkää

  2. Kiitos inspiroivasta blogista ja aina yhtä kauniista kuvista! 🙂 Kevään tullen raitahimotus on taas kova, joten mekko olisi ihana. Kokona M

    Tykkää

  3. No, enpä hoksannut kokoa laittaa aiempaan postaukseen, L olisi minun kokoni. Olisipa ihana saada tuo mekko !

    Tykkää

  4. Nyt kun kerran lisäaikaa suotiin, niin täytyypä koittaa onneaan 😉
    jos hyvin käy niin minulle saa laittaa M-kokoisen mekon tulemaan 🙂
    -iiduska-

    Tykkää

  5. Koko talvenkestäneen  liikuntakuurin jälkeen mikäpä piristäisi enemmän kuin jotain uutta vaatekaappiin 🙂
    KK

    Tykkää

  6. Kävin liikkeessä sovittamassa tuota ihanaa mekkoa, joka sopii niin monelle vartalolle ja on iätön ja ajaton. Minulle vaan nyt liian kallis – siksi odotan jännittyneenä arvontaa 🙂 ( Koko L tai XL)
    Olimme pyöräilemässä Ruissalossa parina päivänä ja voi kun nautimme täälläkin valko-ja sinivuokkomättäistä ja leskenlehdistä sekä lintujen ihanasta konsertista! Vain pieni askel kesään…!

    Tykkää

  7. Ihanaa,mekko olisi mahtava täydennys vaatekaappiin! Koossa L 🙂 toivottavasti tietokoneongelmat ratkeaa pian!;-)

    Tykkää

  8. Mekko olisi hyvä synttärilahja, minulle 🙂
    Sinulla on niin ihanat nuo hiukset, keroksittain vähän kai leikatut?
    t.Kirsi

    Tykkää

  9. Mukana arvonnassa (koko L) – oli mennyt täysin ohi:)
    Kaunista ja lämmintä kevättä sinne!
    -Leena-

    Tykkää

  10. Raikas mekko! Täydellinen aurinkoisiin kesäpäiviin! Mukana arvonnassa ja koko taitaisi olla s tai m. Tiina

    Tykkää

  11. Onpa makeeta kun ennätänkin arvontaan mukaan. Olin pääsiäisen vietossa ihan ilman nettiä, ja eilen lueskelin sitten kotona päivityksesi ja harmittelin, etten ehdi mukaan. Mutta ehdinhän, hienoa. Mukavaa pääsiäispäivän jatkoa ja aurinkoa jatkossakin. Ihanat on olleet ilmat, teillä ja meillä.
    Minna
     
    ps Koko olisi xs jos onni suosii 🙂
     

    Tykkää

  12. Vierailija
    21.04.2014 klo 05:32

    Ehdottomasti arvonnassa mukana! Mukavaa kevättä!
     
    Aurinkoisin terkuin raita-addikti Tiina
     
    AINIIN! Ja koko M 😀
     
    Terveisin Tiina

    Tykkää

  13. Hei 🙂 Minä myös mielelläni käyttäisin tuollaista kaunista, raikasta mekkoa..hmmm…minun kokoni on tuota noin…käytän kokoja M-L 🙂 En ole ihan varma, kumpi olisi parempi, jos tuollaisen saisin 🙂 M-koko sitten, jos se on selväsi isoa kokoa, mutta L, jos ei ole ihan varma.
    Oikein mukavaa kevättä sinulle!
    Terveisin Katriina

    Tykkää

  14. Voi, mulla on nyt peukut ja varpaatki pystyssä jotta minäkin voittaisin jotain nuin ihanaa mitä ei ole normaalisti mahdollista ehkä hankkia!!! Kokoni S.
     
    Terveisin Nina

    Tykkää

  15. Huikeata, ehdin(kö) siis mukaan arvontaan..??!! Jee!
    Koko L tai XL olisi minulle hyvä.
    terv. teijuska

    Tykkää

  16. Ihana mekko, mukana arvonnassa! Raikas mekko sopisi hyvin kauniiseen Turun saaristoon.
     
    Koko M tai L.
    Terveisin, Jaana

    Tykkää

Jätä kommentti