Omaan sänkyyn!

~arvonta~

Äitienpäivän viikonloppu on hyvä päättää juttelemalla vähän sängystä. Monihan on huomioideni mukaan saanut aamupalan valmiina (ja skumpalla) sänkyyn ja sit taas toiset, noh, ovat vaan onnelisia edes päästessään sinne. 😉 Kuten minä.

Mun viikonloppu meni nimittäin taas jostain hullusta syystä töissä (”vanhassa työpaikassa”) yövuoroissa, joten kyllä on tuo sänky ja uni maistunut taas ekstra makealta. Hmm. Rakastan muuten nukkumaanmenoa. Etenkin puhtaisiin lakanoihin ja ei-yksin. Yövuorojen jälkeen nukahdan usein hymy huulilla koska se on vaan niin ekstraihanaa. :))

Tämän äitienpäivän haluan päättää jakamalla vielä yhdelle teistä pitkäaikaisen yhteistyökumppanini Beach House Companyn Logo Beach -vuodevaatesetin parisänkyyn; tuon saman valkoisen kuin kuvissa -sekä yhden jersey -kylpytakin (väri coffee/smoke, käännettävä). Ja pahoittelemalla vielä näin julkisesti niille, joiden edelliset Beach House -(joulukalenteri)voitot myöhästyivät; melkein on nolottanut laittaa uutta arvontaa kun viimekertaisen hoidin vähän huonosti; suuret pahoittelut kärsineille :(. Olen ollut tosi pahoillani. Tällä kertaa palkinnot lähtevät pikana heti! :))

Eli jos uusi vuodevaatesetti sekä kevyt trikoinen kylpytakki kelpaisivat, kommentoi boksiin ollaksesi mukana arvonnassa.

Eikä hätää; jollei voitto osu kohdalle, heitän tästä vielä toisen äitienpäivä-alekoodin: Millan putiikista saatte kaikki Beach Houset -20% alennuksella 25.5. asti koodilla BHSS2014!

Hienoa arjen alkua, hyviä öitä ja kommentoikaahan! Arvon voittajan (suunnitelmien mukaan) tiistaina! 🙂

Ps. Olohuoneen vanhat Happy Lightsit päätyivät sängyn ylle ”lukuvaloiksi”. Tuovat muuten ihanan tunnelmallisen valon ja tekevät koko sängystä etenkin pimeässä vielä mukavamman pesän. Jes miten ihana päästä nyt just nukkumaan. Omaan sänkyyn. 

2 642 vastausta artikkeliin “Omaan sänkyyn!

  1. Olen raskaana ja olen suunnitellut, että mieheni voisi ottaa minusta raskausmasu kuvia täällä kotona, omassa sängyssä, puhtaitten valkoisten lakanoitten ympäröimänä! Jotain mukavaa ja mahaa kauniisti korostavaa päälle, puhdasta ja yksinkertaista. Joten kyllä, olisi ihana saada nuo lakanat tänne meidän kotiin!
    PaksunaR

    Tykkää

  2. Kärsin monen muun tapaan unettomuudesta ajoittain ja olen pyrkinyt luomaan sängystä herkullisen, pehmeän, vaalean ja upottavan pesän. Nuo lakanat näyttävät siltä, että niissä nukkuisi ihan tosi hyvin!
    Päivi

    Tykkää

  3. Oi, miten ihanat olisivat nuo Beach-house lakanat ja kylpytalkki. Kyllä uni maistuisi lakanoissa ja kylpytakki tulisi myös heti käyttöön. Edellisessä äitienpäiväpostauksessasi oli muuten tuttu kuva ponttoonisillasta. Siitä kuljin yli aina koulumatkat. Esittelin kuvaa lapsilleni, jotka ovat nähneet vain uuden sillan.

    Tykkää

  4. Hei! Näin keväällä, kun kaikki näyttää hieman nuhruiselta, olisi mukavaa saada omaan sänkyyn uudet liinavaatteet. Kylpytakkikin kelpaisi!

    Tykkää

  5. Hei! Beach house lakanat tuovat varmasti hyvän unen, tällä hetkellä en voi käydä nukkumaan millään muulla paitulilla, kuin beach housen.. Onneksi niitä onkin kaksin kappalein kaapissa: vaaleanpunainen bell ja vaaleansininen frill 😉 Lakanat olisivat aivan ihana jatke tuohon sarjaan tahi sitten se kylpytakki 🙂 Ja ehkäpä täytyy käydä ostoksilla Millan putiikissa, vielä kaappiin sopis joku paituli, vaikka valkoisena tai harmaana 😉
    T: Eliina

    Tykkää

  6. Minä nautin kanssa puhtaisiin lakanoihin pujahtamista! Ja keväisin kun alan taas kuivailla lakanpyykin ulkona, niihin tulee vielä extra-ripaus ihanaa luonnon tuoksua 😉 Oispa huippua päästä pujahtamaan tollasiin upeisiin lakanoihin, mitä arvonnassa on!

    Tykkää

  7. No nyt! Missasin Beach House-arvonnan jossain toisessa blogissa ja harmitti. Nyt mukana hyvällä arpaonnella ; )
     
    -riitukka

    Tykkää

  8. Teidän makkari on kyllä niin kaunis, kyllä tuolla uni maistuu. 🙂 Mukana arvonnassa! 🙂 -Arja-

    Tykkää

  9. Voi että haluisin noi ihanat lakanat ja uuden kylpytakin. Toivottavasti onni olisi puolellani.
    Toi sun maalaama jalkataulu on kyl ihqu.

    Tykkää

  10. Rakastan sängyssä loikoilua ja tolkuttoman pitkää lorvimista, nämä lakanat näyttävät täydentävän kokemustani olenhan – beach sielu syvältä sisimmästä 🙂
    kipa

    Tykkää

  11. Mahtava arvonta ja ehdottomasti haluan osallistua. Tarve lakanoille täällä on hirmuinen, koska muuttopuuhissa heitin suurimman osan kulahtaneista lakanoista pois ja uusia en ole vielä remonttikiireiltä kerennyt ostamaan.
    Aurinkoista kesän odotusta!
    T. Jenna

    Tykkää

  12. Mukana ollaan! Nää on niin ihania tuotteita, että kyllä uni maistuu tonne kömpiessä. ❤ -Suvi

    Tykkää

  13. Kiitos ihanasta ja hyväntuulisesta blogista! 🙂
    Noihin lakanoihin olisi ihana käpertyä!
    -Chrisse

    Tykkää

  14. Tosiaan ei mitään niin ihanaa kuin puhtaalta tuoksuvat lakanat 🙂 ..ja aamutakki tulisi tarpeeseen, vanha jo niin risa .
     
    terv. Merja

    Tykkää

  15. Mukana! Minäkin olen hyvä sängyssä,voin helposti nukkua 10 tuntia 🙂 Voi kun Onni potkisi tällä kertaa…
    T: Marjo

    Tykkää

  16. Voi KELPAISI niin paljon!! Etenkin lakanasetti-ei ole varaa juuri nyt lakanoita ostella ja kesavieraita Suomesta tulossa..!
    Blogisi on niin kiva, siita tulee jotenkin kummallisesti aina hyvalle mielelle 🙂

    Tykkää

  17. Mukana, tottakai. Vaikka todennäköisyys sille, että voitto osuisi kohdalle on aika pieni, mutta jos kerrankin kävis tuuri

    Tykkää

  18. Ihanan ylellinen arvonta, kukapa ei ottaisi onnesta mykkänä palkintoa vastaan 🙂
    Olen siis mukana arvonnassa, sormet, varpaat ristissä !
    -Minsku-       / bvg

    Tykkää

  19. Oiii, ihanat ja pehmoiset Beach House lakanat olis niiiin tervetulleet tähän huusholliin… 🙂
    -Maria

    Tykkää

  20. Jaan kyllä niin tuon tyytyväisyyden tunteen, mikä tulee, kun pääsee omaan sänkyyn pehmeisiin, puhtaisiin lakanoihin. Voi onnea 🙂 t. anuk

    Tykkää

  21. Vierailija
    12.05.2014 klo 08:11

    Iloinen tervehdys ja arvontaan myös mukaan minäkin! 🙂

    Nimi unohtui, 
    Ariana se täällä huutelee! 🙂

    Tykkää

  22. Parasta yövuoron päättymisessä on se että kotimatkalla näkee väsyneenä töihin meneviä ihmisiä ja tietää että itse pääsee kohta nukkumaan! Pakko kokeilla taas onnea, mukana arvonnassa! 🙂

    Tykkää

  23. Oho. Kommentteja jo melkoinen määrä. Ja arvelen, etten ole lainkaan viimeinen. Vaan nyt on tosi kyseessä ja on ihan pakko yrittää, josko onni vielä kääntäisi katseensa puoleeni. On meinaan  onni katsellut ihan eri suuntiin kohdallani viime aikoina. Ihanat lakanat olisivat nyt lohtua parhaimmillaan!
    eija

    Tykkää

  24. Rakastan puhtaisiin lakanoihin pujahtamista, yleensä haluan mennä sänkyyn normaalia aikaisemmin, että ehdin nauttia ennen kuin nukahdan 😉 uudet lakanat olisi juhlaa!
    -Anu
     

    Tykkää

  25. Oi ja voi, nyt on kyllä heitettävä omakin arpa joukon jatkoksi! Ihanat lakanat ja kylpytakkikin alkaa itsellä olla jo melko kulahtanutta mallia.. 🙂 -E.R.

    Tykkää

Jätä kommentti