Want some Drama honey?

~loppuvuoden juhliin~

mekko ja hame Drama Gallery (saatu) / korot Unisa

 

Hei honeys, huomatte varmaan että olemme olleet laivalla? Phuh, vihdoin ja viimein kotimaan kamaralla, pienistä ylläreistä ja venähtenäästä matkasta huolimatta; yksi ylimääräinen yöpyminen Gamla stanissakin onnistuttiin järjestämään. Oikeastaan aika ihme, etten koskaan jännää tai stressaa matkustamista; ottaen huomioon miten paljon kaikenlaista näillä pikkureissullakin on sattunut. Aina yhtä (naivin) positiivisella innolla eteenpäin, ei näistä kai koskaan opi. Ne vaan aina unohtuu, pienet kömmähtelyt. 🙂 Ja hyvä niin.

Mutta arvatkaapa mitä? Mulla olisi Teille yksi pieni (viime hetken) joululahja (joka nyt ei jouluksi ehdi kotiin, mutta kuitenkin :))). Oletteko tutstuneet suomalaisen Ulla Ourilan vuonna 2010 perustaman Drama Galleryn tuotteisiin? 

”Dramassa yhdistyy nykyisyys menneeseen: 20-, 30-, 40-, 50- ja 60-lukujen pukujen kerronnallisuus, yksinkertaisella ja laadukkaalla tavalla toteutettuna. Yksilöllisyys ja laatu varmistuvat kun sarjat ovat pieniä ja yksityiskohdat tehdään käsityönä. Laadut ovat luonnonkuituja: silkkiä, villaa, viskoosia ja niiden sekoitteita.”Haluan, että tuotteissa henkii mennyt aika, silkkikankaiden kahina ja tunnelmat ateljeista.”

Tällaisista jutuista pidän eikä yhteistyöhön lähtemistä tarvinutkaan epäröidä hetkeäkään! Suosittelen siis kurkkaamaan Jyväskylän liikkeen tai Draman nettikaupan, ja ehdottomasti suosittelen myös osallistumaan blogin joululahja-arvontaan: 

Kommentoi tähän postaukseen ja arvon jouluaattona yhden onnekkaan Drama -vaatteen voittajan; saat itse poimia Draman nettikaupan valikoimista haluamasi neuleen. Näissä on todella ylellistä tunnelmaa, naiselliset leikkaukset ja laadukkaat materiaalit, ikuisia juhlavaatteita sanoisin. Juhlava, jopa kuninkaallinen fiilis…

Kommentoimaan siis! :))

Ja joulukalenteri luukkujen yöpaita -voittjajia myös tähän perään:

Luukku 19: 

Hei, aivan ihana. Olisin ikionnellinen jos tämän ihanuuden saisin 🙂

M on kokoni.

Lämpimin ajatuksin ❤

Luukku 20:

Voisi käyttää kesällä ihan vaikka mekkona -ja talvella tunika, ja tietty öisinkin!  Sulotar ♥ olen niiin mukana arvonnassa! Kirsi-Maria (s)

***

Lähetelkääpä s-postia voittajat 🙂 

Ja sitten taas kommenttiboksiin jos Drama -neule kelpaisi! Suosittelen tuotteita todella lämpimästi; tää munkaan Olivia -mohairtoppi ei kutita tai oo karhea hetkäkään! Lykke til, nähdään taas huomenna ❤ 

(Nyt pääsen siskon kanssa zumbaan, lapsia onkin vahtinut muut koko päivän :)) Luksuslaiffia täällä siis vaan vietellään, vielä kun pääsee suihkuun illalla kolmen päivän reissaamisen jälkeen ;D)

1 608 vastausta artikkeliin “Want some Drama honey?

  1. Leppoisaa Joulua rakkaitten kanssa! Osaanpa kuvitella myös vanhempiesi iloa saadessaan perheesi joulua viettämään. Minun rakkaat lapsenlapseni asuvat niin kaukana, etten saa heitä jouluksi mummilaan. Kaipaan heitä niin ja erityisesti joulu herkistää kaipauksen.
    Mukana arvonnassa. Mummi

    Tykkää

  2. Ilman muuta mukana arvonnassa. Asu sopi sinnulle täydellisesti. Ehdottomasti kurkkan nettikauppaankin. 
    Lämpöistä ja suloista joulua sinulle ja perheellesi.
    Marja

    Tykkää

  3. Wou upealta näytät! 😉
    Haluan jo heti alkuun kiittää blogistasi, on mun ihan lemppari 🙂
    Ja Kokeillaanpa tuuria, eli arvonnassa mukana (s)
    Rauhallista ja ihanaa Joulua! ❤
    t Linda

    Tykkää

  4. Hejsan!
    Kiitos jälleen vinkistä! Ihania ovat, mukana ollaan arvonnassa!
    Oikein hyvää joulua!
    *Sandy

    Tykkää

  5. Onpa ihana! Tervetuloa Kotkaan. Olen meinannut monta kertaa moikata sulle kun olen nähnyt sinut kaupungilla mutta sitten olen hoksannut että olen nähnyt sinut blogissasi:) innokkaana mukana arvonnassa. Rauhaisaa joulua teille kaikille! 

    Tykkää

  6. Wau, tyylikäs ja upea asukokonaisuus! Ihastuin oitis ja toki olen mukana arvonnassa 🙂 
    Lämpöistä Jouluaikaa sinulle
    t.Laura

    Tykkää

  7. Vanhanajan  tunnelmaa 🙂 ehdottomasti mun makuun! Mukana arvonnassa! Hyvää Joulua sinulle ja perheellesi!

    Tykkää

  8. Uijui miten kaunis neule, mukana varmasti, jos vaikka onni potkaisisi! 🙂 Kaunista ja rauhallista joulua koko perheeellenne! -Tiina

    Tykkää

  9. Mielettömän upeaa suomalaista käsityötä! Kiitos vinkkauksesta, asukokonaisuus on todella tyylikäs. Jos pukki toisi paidan, niin mekko lähtisi myös tilaukseen 🙂

    Tykkää

  10. Aivan mahtavan kauniita vaatteita ja olisivat täydellisiä myös mulle 🙂 Kiitos piristävästä ja aina niin tyylikkäästä blogista 🙂 -Jimena-

    Tykkää

  11. Kaunis asukokonaisuus, toisaalta mikäpä ei näyttäisi sinulla kauniilta ❤
    Mukana arvonnassa.
    Petra

    Tykkää

  12. Upean naisellisia ja klassisen tyylikkäitä vaatteita! En ole hörhellyksen ystävä – nämä vaatteet ovat juuri makuuni. Olen todellakin mukana arvonnasa.
    HannaM

    Tykkää

  13. Oi onpa ihana naisellinen kokonaisuus! Haluan ehdottomasti mukaan arvontaan!
     
    Hyvää joulua sinulle ja perheellesi, Johanna!
     
    t.Kanelisokeri

    Tykkää

  14. Kaunis neule! Aivan uusi tuttavuus tämä merkki, täytyypä käydä nettikaupassa vilkaisemassa…
    t: Marie

    Tykkää

Jätä kommentti