Seilorimekko…

…sulle!

Olen ehkä ennenkin kertonut mun mieheni teoriasta; siitä miten meille sinisilmäisille käy siniset vatteet ja ruskeat sävyt jätetään sitten niille ruskeasilmäisille. Hän itse käyttää vain sinistä ja kyllä, sininen sopii meille molemmille hyvin, joten en ole osanut/ jsaksnut yrittää vielä kumota näitä väriteorioita… 😉 

Oli miten oli, nyt on mies varmaan tyytyväinen. Ihastuin nimittäin suunnilleen kaikkeen siniseen Henri Lloydin uutta SS 14 mallstoa kokeillessani. Yllä suosikkipaloja.

Kaikkein hauskinta tässä postauksessa kuitenkin on, että yksi teistä kommentin jättäneistä saa myös itselleen ton alimman sinivalkoraidallisen raikkaan seilorimekon valitsemassaan koossa (mulla on xs)!  

Eli kommenttia jättämään jos mekko passasi!

Kesä on tuloillaan…! :)) Julkaisen mekkovoittajan kiirastorstain iloksi. 🙂

4 270 vastausta artikkeliin “Seilorimekko…

  1. Silläkin uhalla, että olen ruskeasilmäinen: Osallistun arvontaan, ja jos onni suosii tätä rohkelikkoa, toivon seilorimekkoa koko M! Ihanaa Pääsiäisen aikaa Sinulle ja Läheisillesi!
    Kaisuli

    Tykkää

  2. Tuo mekko päällä kelpaisi nauttia kesästä joka säällä! Tuo mekko kruunaisi kesätyylini – enää puuttuisi vain se purjevene:) t. Sinisilmäinen raitafani

    Tykkää

  3. Ihana Ihanuus! Tuollaisen kun kesäksi saisi niin avot!
    Iloista pääsiäistä 😉
    Terkuin,
    Mia

    Tykkää

  4. Tämän seilorimekon arvontaan kannattaa jättää oma kuponki ja näin teenkin   Ihanan simppeli ja laadukas mekko.
    Ninnu (XS)

    Tykkää

  5. Vähän arskaa, vähän grillii, vähän chillii… ja tuo mekko päällä! Tulejokesä!
    -Leppis

    Tykkää

  6. IIIIIhana mekko ja juuri tuollaista lisää vaatekaappini kaipaisi raikastamaan työvaatteita töihinpaluun kunniaksi.
     
    Mariakuu

    Tykkää

  7. Ihana seilorimekko kelpaisi tälle sinisilmäiselle! Kesäksi saan masuvauvan maailmaan joten koko S olisi varmaankin passeli 🙂
    -iudis

    Tykkää

  8. Oi kuinka maailman rennoin ja samalla kaunein raitamekko! Tämä sinisilmäinen tyttö haaveilee raitamekosta kesälaitumille ja meren äärelle 🙂 M-koko olisi varmasti passeli.
    t. Hannaep

    Tykkää

  9. Täällä tytteli joka omistaa miljoona raitapaitaa eikä saa niistä tarpeekseen haaveilee tuosta mekosta:)! Aivan täydellinen!!

    Tykkää

  10. Ihana mekko, M-koko sopisi hyvin tänä kesänä kun massussani asustelee pikkuinen! Sopivan viileää mutta silti tyylikästä pukeutumista hellepäivään!
    Hauskaa pääsiäistä!
    Emilia

    Tykkää

  11. Voi kääk miten ihana! Rakastan Lloydin mekkoja ja sailorhenkisiä vaatteita yli kaiken. ❤ Toivottavasti arpa suosii tällä kertaa, en voi muuta kuin haluta tuon mekon! 
    Terkuin Julia, koko XS

    Tykkää

  12. Hei! Toivottavasti väri sopisi myös vihreä silmäiselle. Itse en isommin tykkää vaateostoksista. Tämä on kätevää, kun täältä voi bongata hienoja asuja! 🙂
    – S-M

    Tykkää

  13.  Aivan ihana mekko! Tuo ja valkoiset tennarit, niin kyllä ois raikas ja nätti asu. Mukana siis! 🙂

    Tykkää

  14. Täällä vielä yksi raitafani ilmoittautuu mukaan arvontaan! Raidat viehättävät minun silmää vuodesta toiseen, ihan sama ovatko muodissa vai eivät. Ja perinteinen sinivalkoinen on vaan niin ihanan raikas yhdistelmä.
    KK
     

    Tykkää

  15. Onpa kiva mekko, kyllä kiitos, olisi hyvä kesämenoissa:)
    XS olisi varmaan ok, ellei XXS:ää löydy, en muista, onko sitä Lloydin vaatteissa.
    t. minikokoinen lukijasi
     
     

    Tykkää

  16. Voi vitsi, sopii tosi hyvin! Toi sinivalkoraidallinen on niin tämänkin sinisilmän täydellisen mekon näköinen! Mukana 🙂

    Tykkää

  17. Miten kauniin kesäinen seilorimekko! Raidat iskee lujaa, joten xs-kokoinen kaunokainen olisi upeaa saada omaksi 🙂 Suloista kevään jatkoa!
    -Eerika

    Tykkää

  18. Ihana mekko! Voin jo kuvitella itseni ensi kesänä satamakahvilassa nautiskelemassa virvokkeita ilta-auringossa tuollainen raidallinen kesämekko päällä 🙂
    t. Sari

    Tykkää

  19. Oi, ihana mekko, joten ehdottomasti mukana sen arvonnassa! Kokoni on xs.
    Aurinkoista kevättä! t. Leena-Emilia

    Tykkää

  20. Hei! Kylläpä raita, vaalea ja sininen näyttävät keväisen raikkaalta:) Olisin iloinen jos arpa osuisi kohdalle ja saisin kesäpaitulin. Hyvää pääsiäistä koko perheelle!
    -Kaija-

    Tykkää

  21. Ihania ja keväisen raikkaita kaikki!
    Kelpaisi raitamekko minunkin vaatekaappiini:)
     
    -Liina

    Tykkää

Jätä kommentti