Nilkkakoru!

Perjantain giveaway

mekko Gina Tricot / sandaalit Laura Bellariva / korut Wilhelmine

Olen saanut (taas) kuvauslainaan koruja ystävältäni ja korusepältä Trineltä -tarkoituksena siis autella ja kuvata koruja Trinen omaan käyttöön. En tokikaan malttanut olla kuvailematta suosikkejani tännekin -toi nilkkakoru on jotain jota en todellakaan tienyt tarvitsevani… Ja nyt en kyllä annakaan tätä takaisin. 😉 Jos kulkisi sen kanssa tämän kesän läpi.

Simppelin trikoomekon kanssa on myös kiva yhdistää (simppeitä, mutta) vähän arvokkaampia asusteita, pysyy vähän niinkuin tasapaino. Mekkoa varten on muuten pitsikin esillä; jos vähän tuunaisi.

Mutta hei, kelpaisiko Teillekin yksi Trinen hopeinen nilkkakoru? Omilla mitoilla, osittain kullatulla ketjulla ja helmillä koristeltu? 

Näitä ei ole vielä edes Trinen nettikaupassa (coming up), joten todella spesiaali ja laadukas pikku koru olisi tarjolla!

Laita viesti kommenttiboksiin jos nilkkakoru kelpaisi! 🙂

Hienoa perjantaita honeyt! 

 

1 530 vastausta artikkeliin “Nilkkakoru!

  1. ikinä en ole nilkkakorua tiennyt minäkään tarvitsevani, mutta tuli olo että voisi olla ikäänkuin kiva elämän kepeyttäjä tällaisella nelikymppisellä 😀

    Tykkää

  2. Oi kyllä kelpaisi, hyvinkin!!
    Sun blogissa on aivan ihania kuvia, niin upeita kaikkia yksityiskohtia myöten että ei helpolla muualta löydä! Ihastellen aina katson niin asu-, sisustus- kuin pihakuvia, sulla on hyvä tyylisilmä kyllä sistustuksessa ja pukeutumisessa ja kaunis nainen olet itsekin.:)
    -sonja

    Tykkää

  3. Aivan ihana nilkkakoru, kyllä kelpais! 😀
    nimimerkillä Aina joku nilkkakoru jalassa, kesät ja talvet 😉

    Tykkää

  4. Voi kuinka kaunis nilkkakoru. ❤ Muita koruja en osaa käyttääkään, mutta nilkkakoruja olen käyttänyt lapsesta asti, joka kesä. Sinnittelen nilkkakorujen kanssa joka vuosi alkutalveen asti, kunnes joka vuosi jossain vaiheessa luovutan,kun nilkkakoru painaa talvisaappaassa. Tällä hetkellä jalkaani koristaa itse tekemäni nilkkakorut, joihin sain materiaalit tyttöni puuhelmipakkauksesta, mutta olisipa ihana omistaa myös tuollainen kaunis, aikuismaisempi ja herkkä koru. ❤ Kunpa onni suosisi minua. Ihana myös toi mekkosi! Kaunis!

    Tykkää

  5. Jo vain kelpaa! Pitäisi osata käyttääkin arvokkaampia koruja – rakastan harmaata mutta sen väriset vaatteet yksinään eivät näytä kovin ihmeellisiltä joten pieni bling bling varmasti piristäisi kokonaisuutta 🙂 ~Jansson

    Tykkää

  6. Minulla ei koskaan ole ollut nilkkakorua, joten tuollainen aikuisen naisen tyylikäs koru kyllä kelpaisi! 
     
    S

    Tykkää

  7. Kaunis koru! Osallistun mieluusti arvontaan. Kaunistus nilkassa piristäisi kovasti kotiäidin kesäarkea 🙂

    Tykkää

  8. Aivan ihana koru! En myöskään uskonut tarvitsevani nilkkakorua mutta tämän nähtyäni tarvitsen! Upea:)

    Tykkää

  9. Istuisin tuossa kuvaamassasi valkearunkoisessa meriläisessä ja jalassani olisi Trinen nilkkakoru, nauttisin kesästä …
    Arvonnassa mukana tottakai !!!
    -Inger

    Tykkää

  10. Kiitos esteettisestä ja kauniista blogista, siitä tulee aina hyvälle mielelle. Koru on upea!
     
    Viikonlopputerveisin,
    Anu

    Tykkää

  11. Hmmmm…. Mun nilkat tosiaankin kaipaisivat pientä koristusta
    näin kesällä . Talvella ne saa ujostella rauhassa 🙂 -H-
     
     
     

    Tykkää

  12. Ihanan hentoinen nilkkakoru! Tykkään itse nimenomaan yhdistellä arvokkaampia (tai arvokkaamman näköisiä) koruja ihan arkikamppeisiin – en ole koskaan niin lämmennyt sille statement-koru-trendille. Mut siis ehdottomasti oon mukana korukilvassa 😉

    Tykkää

  13. Kyllä kelpaisi noin ihkun ihana koru 🙂 Toivossa on hyvä elää…jos osuisi voitto omalle kohdalle

    Tykkää

  14. Nilkkakoru se vaan kuuluu kesään ehdottomasti! Ihanaa olisi tuollainen kaunis koru nilkassa astella kesäisiä polkuja ❤
     
    Tiina/ Tina’s

    Tykkää

Jätä kommentti