Vanhaa mustaa

& lahjakorttia Ellokselle!

Heippa hei 🙂 Ihan nopeasti ajattelin raportoida edes yhdestä tän viikon asusta… Ja sekin on vanha äitiysmekko (asos.com). 😛 Jeps. Oikein mukavan löysä tosta vyötärön kohdalta. 😉

Olen ollut pikkusen väsynyt viime aikoina. Olen kai tosi huono sanomaan sitä ääneen, joten ei siitä sen enempää. Jotenkin kai tottunut ettei mulla ole aikaa eikä mahdollisuutta olla väsynyt. Mutta tää viikko on vaan ollut paha; työpäivien lisäksi treeniä joka päivä (omia ryhmiä ja vielä ekstrana buukattuja koululuokkia), pikkuinen flunssa ja mies tietty poissa. Päivällisiä vaikeustasoltaan max . italianpataa (nam), mut nekin palanut pohjaan. Heh.

Vaikken ehkä oikein osaakaan väsymystä sanoa tai apua pyytää, olen loistava jättämään kaikki ekstrahommat (lue: pyykit ja tiskit ja sen sellaiset) pois. Siis huomaamaan oman väsymyksen ja ihan rentoutumaan illat tekemättä mahdollisimman vähän – ettei liikaa stressiä pääse tulemaan. Ajattelin nyt vaan sanoa; siksi tämä blogikin vähän hitaammin on päivittynyt, mutta eipä täällä yhtään mittään hätää ole. :))

Ja hei, huomenna olisi vapaa (jippii & juhuu & yksi kasvohoito) ja kai se mieskin sieltä jossain vaiheessa iltaa tulee auttelemaan. (Toivottavasti jonkun kukkakimpun kanssa niin saadaan viikonlopputunnelmat heti kohdilleen.) 

Nyt tulin oikeastaan vain sanomaan edelliseen Ellos -postaukseen liittyen, että arvon yhdelle teistä 100 euron lahjakortin Ellokselle! Että jos kiinostuitte vaikkapa ed. postin tuotteista, niin tässä tulisi vähän avustusta hankintaan! 🙂 Kommentoithan taas boksiini, jos lahjakortti kelpaisi.

Hienoa perjantaita nuppuset, jakselkaahan! ❤

Ps. Paljettijakku ja villasukka -voittajat joutuvat odottamaan huomiseen; olen pahoillani… Mutta nähdään huomenna, varmaankin Halloween -merkeissä kun olen luvanut täällä sellaista pientä innostunutta lapsilaumaa kestitä ja kasvomaalata. Tulee siis oikein tarpeeseen pieni vapaahetki aamupäivällä. 😛

1 876 vastausta artikkeliin “Vanhaa mustaa

  1. Kyllähän tälläinen kelpaisi! 🙂 joululahjojen hankintaan ja eiköhän sieltä jotain itsellekin löytyisi ;D
    Elina

    Tykkää

  2. Kyllähän elokuun lahjakortilla käyttöä olisi; toivotaan että onnetar suosii tällä kertaa 🙂
    T. Annika

    Tykkää

  3. Kyllähän elloksen lahjakortille käyttöä olisi; toivotaan että onnetar suosii tällä kertaa 🙂
    T. Annika

    Tykkää

  4. Voimia arkeesi! Asioilla on tapana järjestyä. Kiitos, että uskalsit jakaa myös väsymyksesi. Blogisi antaa aina aurinkoa ja energiaa omaan arkeeni. Tämä on hyvä muistutus siitä, että aina ei kenenkään tarvitse olla täydellinen. 

    Tykkää

  5. Voimia arkeesi! Asioilla on tapana järjestyä. Kiitos, että uskalsit jakaa myös väsymyksesi. Blogisi antaa aina aurinkoa ja energiaa omaan arkeeni. Tämä on hyvä muistutus siitä, että aina ei kenenkään tarvitse olla täydellinen. 
     
    Niin… Mukana arvonnassa. 🙂 Uusi kahvinkeitin voimaannuttaisi aamuja.

    Tykkää

  6. Kauniita valintoja olit tehnyt edelliseen postaukseen. Niistä useampi kelpaisi minullekin, joten mukana arvonnassa. T.Henni Hoo

    Tykkää

  7. Voi kyllä kiitos, piristäisi kummasti! Olen hengessä mukana! Ihanaa viikonloppua ja parempaa oloa!

    Tykkää

  8. Oh, yes! Elloksen valikoimasta löytyisi kyllä monenmoista kivaa, mitä mielelläni laittaisin tilaukseen. Toivotaan, että on kerrankin onni myötä.

    Tykkää

  9. Tsemppiä sinne, kuulostaa aika tutulta. Itsekkin olen aika huono pyytämään apua ja kertomaan jaksamisestani. 3v ja 1,5v. pojat ja vasta aloitettu opiskelu pitävät kyllä kiireisenä. Jaksamisia sinne ja kiitos kivasta blogista 🙂
    -Annika-

    Tykkää

  10. Mukana arvonnassa! 🙂 Voimia sinne kovasti! Täällä on menty samoissa tunnelmissa, mut onneksi huomenna pääsee ihanien ystävien kanssa avaamaan pikkujoulukauden. 🙂 Siitä saa taas energiaa arjen pyöritykseen. Ihanaa viikonloppua!
    Silja

    Tykkää

  11. Olen muuttanut ulkomailta Suomeen perheeni kanssa. En ole koskaan voinut tilata mitään Ellokselta, jos onni suosii nyt olisi hyvä tilaisuus…

    Tykkää

  12. Kohtalotoverisi, joka vaihtelevalla menestyksellä koitti hoitaa perheen arkea miehen ollessa viikolla 3 päivän työreissulla, piristyisi ihan valtavasti elloksen lahjakortista!! 🙂

    Tykkää

  13. Siis voi ellos <3! Olen vuoden ajan aina silloin tälläin käynyt ”näyteikkunashoppailulla” elloksen sivuilla. Erityisesti kuolaan niitä ihania mattoja. Meidän suurperheessä on kulutusta niin monelle asialle että matot ja sisustusasiat eivät kuitenkaan ole olleet vielä sillä ensisijainen listalla. Vaikka sisustuksella saakin iloa pitkäksi aikaa, varsinkin nyt kun ollaan niin paljon taas sisätiloissa. Koitan silti keskittyä elämässä tärkeimpiin asioihin <3! Mutta kyllä vaan toisi iloa tähän taloon tuollaanen lahjakortillinen shobbailua <3!
     
    -Maiskuli-

    Tykkää

  14. Kyllä lahjakortti todellakin kelpaisi juuri eilen katselin minkälaisia lampaantaljoja elloksella on joten ehdottomasti mukana arvonnassa!

    Tykkää

  15. Lahjakortti tulisi kyllä hyvään saumaan, kun perustyövaatetusta pitäisi päivittää. Täälläkin flunssasta kärsitään vaikkei millään kyllä ehtisi. Pikaista paranemista sinulle!

    Tykkää

  16. Aivan varmasti löytyisi käyttöä tälle lahjakortille, eli mukana arvonnassa. Mukavaa viikonloppua!
    T. Paula

    Tykkää

Jätä kommentti