-ilman lunta
Heisan 🙂 Niin se on viikonloppukin taas mennyt -pikkujouluissa ja teattereissa ja jouluostoksilla ja sellaista. On sitten vaan ollut pakko pitää jostain muusta vähän vapaata (kuten blogista), jottei onnistu itselleen stressiä jouluksi hankkimaan, eihän siinä mitään järkeä olisi ;). Tää joulun aika menee vaan niin nopeasti, ihan uskomatonta. Eikä vielä edes lunta, huoh. Sorsatkin tepastelevat beachilla kuin kesällä konsanaan. Onhan Suomessa, onhan? Lunta siis.
Viime vuonna meidän roadtrippi Ruotsin läpi kotimaahan joulunviettoon oli niin ihana; koko Ruotsin puolen ajon ajan paistoi aurinko ja sateli kevyesti lunta… Pysähdeltiin pikku huoltoasemilla hengitämään talvi-ilmaa. Lapset katselivat Disneyn joulupiirrettyjä takapenkillä eikä kukaan hermostunut missään vaiheessa. Samantapainen reissu olisi siistilauksessa vajaan viikon päästä! ❤
Mutta nyt on taas monta joulukalenterivoittajaa odottamassa luukkujaan; olkaapa hyvät:
luukku 11:
Joka kerta yritän ja aina innolla odotan, jos osuis kohdalle tällainen ihana palkinto, kokoa S 🙂 Tämä on vän niinkuin lottoaminen, haaveilen jo etukäteen kummalla kyljellä nukkuisin tuossa pyjamassa 🙂
luukku 12:
Mää niin haluaisin tämmöisen ihanuuden! ♡ Käärisin joulupakettiin ja odottaisin jouluaattoa 😉 Jouluyön nukkuisin uudessa yökkärissä.. oiskohan yhtä ihana tunne ku lapsena …? 😉 (M) Ainuska
luukku 13:
Mukana arvonnassa.
-Mi (M)
Luukku 14:
Tahtoisin nukkua yöni tuollaisessa:) koko L
Teija
***
Laittakaahan s-postia kalastajanvaimo@yahoo.com 🙂
Ja hei… Vielä koko ensi viikko aikaa voittaa seuraava valkoinen Bell -yöpaita, joka on mun henkilökohtainen suosikkini… Kommentoikaahan tähän postaukseen ja muistakaa merkitä kokonne mukaan 🙂
Ihanuuksista ihanin! Oi jospa tämmöisen saisin…
Satu kokoa s
TykkääTykkää
Ihanuuksista ihanin! Oi jospa tämmöisen saisin…
Satu kokoa s
TykkääTykkää
Lämpöinen ihanuus! (Koko S)
Tunnelmallista ja rauhallista joulunaikaa!
TykkääTykkää
Ihana unelma yökkäri ❤
Saija (M)
TykkääTykkää
Oulun korkeudella satelee lunta parhaillaan. Mahtava talvinen maisema ikkunasta katsoessa. ❤ Tätä kun jatkuisi jouluun asti eikä vesikelit enää sulattaisi lumia.
-Heirihei (S)
TykkääTykkää
Voi minä minä minä! ehkä voisin vihdoin päivittää koinsyömät t-paidat muihin yövaatteisiin… – Sanna, koko M
TykkääTykkää
Tuolle yöppärille olisi kyllä käyttöä!!!
Jouluisin terkuin
Maria(M)
TykkääTykkää
Kiitos tunnelmallisen joulun luomisesta blogisi kautta ja inspiroivista sisustusvinkeistä! Yöpaidaita toisi mukavaa ylevyyttä talven pimeisiin öihin.
t. Petra (koko M)
TykkääTykkää
Voi miten ihana! Mulle menis koko L, varmasti mahtuis sitten joulunkin jälkeen 😉 😀
t. Piritta
TykkääTykkää
Kaunis! Joulun perinteisin lahja meidän perheessä on juuri yöpuku 🙂
Kaisa (M)
TykkääTykkää
Ihana yöpaita:) Hyvää Joulua!
T. Helle (M)
TykkääTykkää
Ihanuus ❤
Anna (s)
TykkääTykkää
Pienen vauvan ja touhukkaan 2-vuotiaan kotiäitinä huomaa kauhukseen välillä, että päivän asuna on toiminut yöpaita, mutta tuossahan se olis suorastaan suotavaa:)
Maria (s)
TykkääTykkää
Ottaisin mieluusti omaksi 🙂
Piia (M)
TykkääTykkää
apua kun tämä unohtui… Vieläköhän ehdin loppu arvontoihin mukaan..? Ihana olisi saada tuollainen yömekko 🙂 koko L
Satu
TykkääTykkää
Olisikohan tämä yöpaita tarpeeksi pehmeä ollakseen lentämättä päältäni keskellä yötä 🙂
T. Jasmine (koko S)
TykkääTykkää
Suloinen yöpaita! Rauhallista ja rentouttavaa joulua kaikille! 🙂
T: Annukka (koko S)
TykkääTykkää
Kivan näköinen yöpaita 🙂 Sopis mulle 😉
Kokoni on L.
t. Miisa
TykkääTykkää
Vieläkö mahtaa joulukuun yöpaita-arvontaa mahtua mukaan?
terkut Kata
TykkääTykkää