Kuvia (joulu)kaupungilta

-ilman lunta

Heisan 🙂 Niin se on viikonloppukin taas mennyt -pikkujouluissa ja teattereissa ja jouluostoksilla ja sellaista. On sitten vaan ollut pakko pitää jostain muusta vähän vapaata (kuten blogista), jottei onnistu itselleen stressiä jouluksi hankkimaan, eihän siinä mitään järkeä olisi ;). Tää joulun aika menee vaan niin nopeasti, ihan uskomatonta. Eikä vielä edes lunta, huoh. Sorsatkin tepastelevat beachilla kuin kesällä konsanaan. Onhan Suomessa, onhan? Lunta siis.

Viime vuonna meidän roadtrippi Ruotsin läpi kotimaahan joulunviettoon oli niin ihana; koko Ruotsin puolen ajon ajan paistoi aurinko ja sateli kevyesti lunta… Pysähdeltiin pikku huoltoasemilla hengitämään talvi-ilmaa. Lapset katselivat Disneyn joulupiirrettyjä takapenkillä eikä kukaan hermostunut missään vaiheessa. Samantapainen reissu olisi siistilauksessa vajaan viikon päästä! ❤

Mutta nyt on taas monta joulukalenterivoittajaa odottamassa luukkujaan; olkaapa hyvät:

luukku 11:

Joka kerta yritän ja aina innolla odotan, jos osuis kohdalle tällainen ihana palkinto, kokoa S 🙂 Tämä on vän niinkuin lottoaminen, haaveilen jo etukäteen kummalla kyljellä nukkuisin tuossa pyjamassa 🙂

luukku 12:

Mää niin haluaisin tämmöisen ihanuuden! ♡ Käärisin joulupakettiin ja odottaisin jouluaattoa 😉 Jouluyön nukkuisin uudessa yökkärissä.. oiskohan yhtä ihana tunne ku lapsena …? 😉 (M) Ainuska

luukku 13:

Mukana arvonnassa.

-Mi (M)

Luukku 14:

Tahtoisin nukkua yöni tuollaisessa:) koko L

Teija

***

Laittakaahan s-postia kalastajanvaimo@yahoo.com 🙂

Ja hei… Vielä koko ensi viikko aikaa voittaa seuraava valkoinen Bell -yöpaita, joka on mun henkilökohtainen suosikkini… Kommentoikaahan tähän postaukseen ja muistakaa merkitä kokonne mukaan 🙂

2 738 vastausta artikkeliin “Kuvia (joulu)kaupungilta

  1. Voi miten ihana yöpaita! Pikkutyttönä oli kesäyöpaitana tuon mallinen ihanuus mummolan aitassa nukkuessani. Mukana joulukalenteri-arvonnassa.
    Kapteenska (L)
     
     
     

    Tykkää

  2. Ehdottomasti mukana arvonnassa. Nuo Beach Housen tuotteet on aivan valtavan ihania!
    Jouluterkuin, Aino (S)

    Tykkää

  3. Etelä-Suomesta suli lumet pois eilisen vesisateen jälkeen, harmillista, jos jouluna ei olekaan lunta, kääk!
    Ihana puhtaan valkoinen yöpaita, voi kun onnetar suosisi.
    Carola (M)

    Tykkää

  4. Ihana, oi sormet ja varpaat ristissä, olisipa minulla kerrankin hitunen onnea! Lapsille uudet ihanat pyjamat odottelevat paketeissaan, minulla kauhtana kaapissa 😀  höh..
    T. Kaisa (M)

    Tykkää

  5. ihan suosikkiblogini,superkuvia ja juttuja !
    Joulunodotusta ja mielellään Beach housen ihanuus päälläni 🙂
    -piaO ( S )

    Tykkää

  6. Voiku söpö! ❤ Toivottavasti arpaonni suosisi tällä viikolla 🙂
    Mukavaa Joulun odotusta 🙂
    -Milana (M)

    Tykkää

  7. Voi miten tunnelmallisia maisemia, jouluinen fiilis ilman luntakin! Ja ei ole lunta täälläkään, ainakaan Helsingissä, eikä oikein näytä siltä, että olisi jouluksi tulossakaan. Oletko muuten koskaan paljastanut, missä kaupungissa asut? Paikka näyttää kaikisssa kuvissa niin tunnelmalliselta, tai sitten omaat todellakin loistavat kuvaustaidot. Olen tietysti myös mukana yöpaita-arvonnassa, ihana. Mun koko on S, mutta mielellään antaisin muuten tuollaisen äidillenikin lahjaksi, hänen kokonsa onkin L.
    Reeta

    Tykkää

  8. Kaunista kaunista kaunista…kaunein kuitenkin tämä malli. Tyttärelle edelleen. Kiitos ihanasta blogista ja päivien piristyksistä. Hyvää Joulua Sinulle ja perheellesi! Pauliina

    Tykkää

  9. Onpas ihana yöpaita! Kokeillaan josko onni suosisi 🙂 Blogiasi on muuten tosi mukava lukea, piristää kivasti keskellä harmaata säätä!  -Ninni (M)

    Tykkää

  10. Ihana valkoinen unelma, toivottavasti joulukin olisi sellainen, valkoinen unelma! Ihanaa joulua kaikille blogin seuraajille. Nita (XL)

    Tykkää

  11. Tämä ois ihana! Peukut pystyyn, jos vaikka onni suosisi 😉
    terveisin, Mari (koko M, tarvittaessa menee myös L)

    Tykkää

  12. ’Lannistumaton Luke’ täällä yhä odottaa voittavansa yöpaidan 🙂 , kokoa L .   t. Johanna

    Tykkää

  13. Ihana yöpaita. Toivottavasti arpaonni suosii tällä kertaa.
     
    Ihanaa joulun odotusta toivottaa:josefiina(s)

    Tykkää

Jätä kommentti