Paljettijakku vai villasukat?

what’s your luxury

nahkahousut Nikkie* / nilkkurit Bianco / jakku ja silkkipaita Gaarud & Houge*

Hei, vähän luksusta lauantai-iltaan. 🙂 

Kysymys kuuluupi jotta kumpi Sinulle on luksusta; villasukat vai paljettijakku. Moni varmasti mieluusti vastaisi molemmat, eikö? Minä ainakin. Mutta nyt sun on valitettavasti valittava, jos jompaa kumpaa mielit. 🙂

Tämän paljettijakun olen saanut norjalaiselta Gaarud & Hougelta ja kuvasin sen perjantain asuun vaikka jakku kotiin jäikin. Aivan superylellinen yksilö, mutta valitettavasti kokoa M ja mulle siis reilu. Teidän onni, sillä ajattelin arpoa sen (raskain sydämin) yhdelle teistä. Jakussa on aivan ihana leikkaus; huomaatteko, että se on takaa vähän lyhyempi? Aivan sairaan kaunis jakku ympäri vuoden. Todellinen koru.

Jakun vastapainoksi arvon yhdelle myös ehkä maailman ylellisimmät kashimr-villasukat! Nämä ovat ehdottomasti mun suosikit ja noh, haluan ilahduttaa jotakuta teistäkin moisella pienellä arjen ylellisyydellä. 

Vaikkapa kiitoksena siitä, että olette siellä. Että jaksatte käydä. Että teitä tulee lisääkin. Vaikka mulla on etenkin viime aikoina ollut aika hidaskin tahti tän blogin kanssa. 

Piristyksenä teille lokakuun loppuun. 🙂 

Kommentoi vaan kumpi; villasukat vai paljettijakku. :))

Ps. Nahkahousut ovat muuten täällä Norjassa aika suosittua hollantilaista Nikkie -merkkiä, kovasti olleet käytössä pehmeytensä ansiosta. Kannattaa tutustua jos nahkahousuja kaipailette. 

2 356 vastausta artikkeliin “Paljettijakku vai villasukat?

  1. No paljettijakku ehdottomasti! Sopis niin hyvin mun uusiin nahkahousuihin 😉 toivottavasti onni suosii tällä kertaa!
    -Jonna

    Tykkää

  2. Oi, ajattelin kuvia katsellessani, että oletpa löytänyt kauniin jakun, joten ehdottomasti unelman kaunis jakku olisi luksusta minulle. Ja sitä se toki olisi muutenkin, kun näin kotiäitinä ne villasukat (tosin tavallisesta villalangasta rakkaan mummoni ja pappani kutomat) ovat jalassa harva se ilta.

    Tykkää

  3. Paljettijakku, oh so beautiful ♡ vaikkakin villasukille olisi ehkä enemmän käyttöä.. -Krisse,  kokoa m

    Tykkää

  4. Onpa tosiaan kaunis jakku! Vaikka villasukatkin on kivat niin jakku voittaa tällä kertaa! 🙂
    T: Tuija

    Tykkää

  5. Jakku on todella kaunis! Eli sen valitsisin:-) Blogistasi on tullut yksi lemppareistani. Ihanan kauniita kuvia ja hyvän mielen tekstejä:-) Kiitos kun kirjoitat♡
    Maikki

    Tykkää

  6. Paljettijakku olisi ihanaa luksusta! …ja noi nahkahousut on muuten aivan älyttömän hyvän näköiset sun päällä!
    -Jenni O

    Tykkää

  7. Äiti on huolehtinut sukkapuolesta, joten valitsisin paljettijakun – kaunis malli ja kiinnostava uusi merkki minulle.

    Tykkää

  8. Paljettijakku on hurmaavan ihana! Pikkujouluja tulossa ja kerrankin olisi jotain muuta kuin aina mustaa päällä jos tuon voittaisi 🙂
    Virpi

    Tykkää

  9. Jakku näyttää upealta. Sopisi pikkujoulujuhliin loistavasti, siispä arvonnassa mukana. Kiva ylläri viikonlopun iloksi!
    -maarit-

    Tykkää

  10. Ihan ihan ja minulle todellakin suurta luxusta tuo Paljettijakku jos sellaisen omistaisin.Toki sitä on villasukatkin mutta osaan kutoa niitä itsekin.Jakun koko olisi minulle ihan nappiin uskoisin.Rakastan valkoista pukeutumisessani voi että unelmoin varmaankin koko yön tuosta :)Nyt on paljon juhliakin tulossa joten helpottaisi pukeutumista hiukkasen.
    ” valkoinensuloinen”

    Tykkää

  11. Paljettijakku, koska itse tulee liian harvoin puettua hienommin. Ihailen aina tyylikkäitä ihmisiä. Itse valitsen yleensä säänmukaista ja käytännöllistä vaatetta, koska ainoat kulkuvälineeni ovat pyörä ja omat jalat, säässä kuin säässä. Halusi itse sitä tai ei :). 
    -Heidi-

    Tykkää

  12. Onpas vaikea kysymys kun ei saa molempia valita! Vastataan nyt alkavan pikkujoulukauden kunniaksi paljettijakku 🙂

    Tykkää

Jätä kommentti