what’s your luxury
nahkahousut Nikkie* / nilkkurit Bianco / jakku ja silkkipaita Gaarud & Houge*
Hei, vähän luksusta lauantai-iltaan. 🙂
Kysymys kuuluupi jotta kumpi Sinulle on luksusta; villasukat vai paljettijakku. Moni varmasti mieluusti vastaisi molemmat, eikö? Minä ainakin. Mutta nyt sun on valitettavasti valittava, jos jompaa kumpaa mielit. 🙂
Tämän paljettijakun olen saanut norjalaiselta Gaarud & Hougelta ja kuvasin sen perjantain asuun vaikka jakku kotiin jäikin. Aivan superylellinen yksilö, mutta valitettavasti kokoa M ja mulle siis reilu. Teidän onni, sillä ajattelin arpoa sen (raskain sydämin) yhdelle teistä. Jakussa on aivan ihana leikkaus; huomaatteko, että se on takaa vähän lyhyempi? Aivan sairaan kaunis jakku ympäri vuoden. Todellinen koru.
Jakun vastapainoksi arvon yhdelle myös ehkä maailman ylellisimmät kashimr-villasukat! Nämä ovat ehdottomasti mun suosikit ja noh, haluan ilahduttaa jotakuta teistäkin moisella pienellä arjen ylellisyydellä.
Vaikkapa kiitoksena siitä, että olette siellä. Että jaksatte käydä. Että teitä tulee lisääkin. Vaikka mulla on etenkin viime aikoina ollut aika hidaskin tahti tän blogin kanssa.
Piristyksenä teille lokakuun loppuun. 🙂
Kommentoi vaan kumpi; villasukat vai paljettijakku. :))
Ps. Nahkahousut ovat muuten täällä Norjassa aika suosittua hollantilaista Nikkie -merkkiä, kovasti olleet käytössä pehmeytensä ansiosta. Kannattaa tutustua jos nahkahousuja kaipailette.
Villasukkia löytyy äidin kutomina varmaan loppu elämäksi, mutta tuommonen paljettijakku olisi aivan ihana. Epätoivoisena heitän siis arpani sekaan ja toivon parasta 🙂
-Sanna
TykkääTykkää
joo, jakku! -sanna-
TykkääTykkää
Paljettijakku!
TykkääTykkää
Ehdottomasti paljettijakku! Ihanaa arjen luxusta!
– Viivi-Tiivi-
TykkääTykkää
Jakku olis ihana! ❤
-Heidi H
TykkääTykkää
Syötävän suloinen paljettijakku, ottaisin ilomielin
-Vivi@n-
TykkääTykkää
Villasukissa hiiviskely on kyllä luksusta, mutta valitsen silti tuon ihanan jakun!
– Hiiviskelijä
TykkääTykkää
paljettijakku ehdottomasti!:)
TykkääTykkää
PALJETTIJAKKU (fabulous!)
TykkääTykkää
Villasukat 🙂
TykkääTykkää
Paljettijakku! Selvä valinta, koska villasukat ovat minulle arjen käytännöllisyyttä kotona tallustellessani – no, onhan sekin vähän luksusta, että saa olla kotona iltaisin oman äidin kutomat villasukat jalassa 🙂 Ja toisekseen, tuo jakku on nätti kuin mikä!
TykkääTykkää
Paljettijakku!
TykkääTykkää
Paljettijakku =)
TykkääTykkää
Voi tuo jakku olisi ihana piristys yhdelle rakkaalle läheiselle<3
TykkääTykkää
Paljettijakku olisi ihana 🙂
TykkääTykkää
Jakku tietysti. Villasukista parhaat on itse tai äidin neulomat.
TykkääTykkää
Paljettijakku! Villasukkia on jo riittämiin 🙂
TykkääTykkää
Paljettijakku on kyllä niin upea, että täytyy vastata se. Villasukkiakin käytetään melkein päivittäin, mutta niitä onneksi jo on, kiitos neulosmistaitoisen ja -intoisen äitini. 🙂
T: Mari P
TykkääTykkää
Paljettijakku!!! IHANA!
TykkääTykkää
Vieläkö ehtii mukaan?
jakku sopis kotiäidin arkeen, piristäisi niin mun (ja miehenikin) päiviä…
Jaana H
TykkääTykkää
Kaunis paljettitakki, ehdottomasti haluan sen. Olisi niin paljon käyttöä tälle ihanalle asulle.
TykkääTykkää
Kommentoin ekaa kertaa, ainut blogi jota seuraan. Jakku on aivan ihana.
av
TykkääTykkää
Hei, minun valintani on villasukat, ehdottomasti! Ne jalassa sohvan nurkassa neulepuikot käsissä, sitä se onni on. Lämmintä glögiä ja joululahjojen neulomista, täydellinen syksy. t. Anitta
TykkääTykkää
Molempi parempi, mutta jos yksi pitää valita niin paljettijakku!
TykkääTykkää
Paljettijakku olis kiva 🙂
TykkääTykkää
Villasukat mulla on melkein aina jalassa, joten teen tällä kertaa irtioton ja vastaan paljettijakku!!!
TykkääTykkää
Jakku ois varmaan pieni, joten villasukat.
TykkääTykkää
Ehdottomasti jakku! Se on niin superkaunis!
TykkääTykkää
Kyllä kylmäjalkaiselle ja Raynaudin oireyhtymän kanssa kelpaisi kunnon lämpimät sukat talvea varten, etenkin kosteaseen ja kylmään Englantiin. =)
TykkääTykkää
Villasukat
TykkääTykkää
Aivan täydellinen jakku! Varma syksyn piristäjä:)
-Susa
TykkääTykkää
Paljettijakku olisi ihanaa luksusta opiskelevalle kahden pikkulapsen äidille. Sellaista ei tule hankittua itse!
-Sanna-
TykkääTykkää
Ihanan pehmoisat villasukat! 🙂
T. Riitta
TykkääTykkää
Paljettijakku olisi todella ihana yllätys !
TykkääTykkää
Oi, paljettijakku olisi luksusta kotiäidille! 🙂
TykkääTykkää
Upea paljettijakku
TykkääTykkää
Paljettijakku, ihana! 🙂
TykkääTykkää
Paljettijakku muuten – mutta iso koko, eli villasukat, hyvänä suloisena kakkosena =) Vera
TykkääTykkää
Jakku toisi vähän luksusta arkeen 🙂 villasukat on jalassa joka päivä!
TykkääTykkää
IIIIHANA PALJETTIJAKKU !!
-ellu-
TykkääTykkää
Oih, olen etsinyt täydellistä jakkua koskaan sitä löytämättä! Tuo näyttää juuri oikealta!
TykkääTykkää
Villasukat syksyn ihaniin koti-iltoihin 🙂
TykkääTykkää
No tuo ihanainen jakku oli ihana
TykkääTykkää
Villasukat, höyryävä kuppi teetä ja hyvä kirja. Niin mun juttu. Villasukat siis. ❤
.erin.
TykkääTykkää
Jospa tähän vielä ehtisin mukaan 🙂 Työttömänä kun kotona olen niin villasukat on jokapäiväistä arkea. Kaunis paljettijakku piristäisi varmasti 🙂
TykkääTykkää
Paljettijakku kimaltamaan tuleviin pikkujoulujuhliin ja koulun valmistujaisjuhliin myöskin sama jakku sopisi hyvin.
TykkääTykkää
Paljettijakku
Zia
TykkääTykkää
Kaunis jakku, helppo asu tehdä näyttävä kokonaisuus usean eri vaatteen kanssa.
TykkääTykkää
mattimyöhäisenä mukaan.. ja tietenkin villasukkien arvontaan. Lämpimät sukat ja sitä myötä jalat on ihan parasta. Harmi kun Suomesta ei tuollaisia kunnon sukkia tahdo löytyä..
TykkääTykkää
Paljettijakku tietty,mutta koko M on itselleni valitettavasti liian pieni,niin tässä tapauksessa valintani on villasukat!!
Talvi tulee ja lattia on kylmt sisälläkin ja koirat on ulkoilutettava,joten villasukat tulisivat tosi tarpeeseen=)
Käytätkö muuten itserukettavaa,kun näytät vielä näin loppusyksystä ihanan ruskealta?
TykkääTykkää